No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 5 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484J77
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Width | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 7 in |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 7 in x 5 in |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Header | No Header |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | U1-1014-RD-PK2_5x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text, Package Quantity 2