No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 5 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484J75
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 5 in |
| Height | 7 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | Indoors Or Within 15 Feet Of Entrance |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0197-ED-PK2_5x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Indoors Or Within 15 Feet Of Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text, Package Quantity 2