No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 5 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484J74
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| State Specific Compliance | OH |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Nominal Sign Size | 7 in x 5 in |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | To Report Violations Call 1-866-559-Ohio (6446) In Accordance With Chapter 3794 Of The Ohio Revised Code. |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 5 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | No Header |
| Mfr. Model # | LCU1-0192-ED-PK2_5x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend To Report Violations Call 1-866-559-Ohio (6446) In Accordance With Chapter 3794 Of The Ohio Revised Code., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text, Package Quantity 2