No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 5 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484J69
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 5 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 5 in |
| Mfr. Model # | LCU1-0039-ED-PK2_5x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text, Package Quantity 2