No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 5 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484J66
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 5 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 5 in |
| Height | 7 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking Symbol |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | LCU1-0032-ED-PK2_5x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Symbol, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text, Package Quantity 2