No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$9.12
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484J60
$9.12
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Mfr. Model # | U1-1018-ED-PK2_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text, Package Quantity 2