No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$9.12
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484J58
$9.12
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 7 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| State Specific Compliance | IA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Width | 10 in |
| Sign Legend | Pursuant To The Iowa Smokefree Air Act |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0199-ED-PK2_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Pursuant To The Iowa Smokefree Air Act, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text, Package Quantity 2