No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$14.55
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 484J56
$14.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Notice |
| Sign Legend | Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Mfr. Model # | LCU1-0030-RD-PK2_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Of Any Type Is Prohibited On These Premises, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text, Package Quantity 2