No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 2 PK
In Stock
$9.12
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484J55
$9.12
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 7 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0038-ED-PK2_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 15 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text, Package Quantity 2