No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$9.31
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J29
$9.31
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | No Header |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Legend | Smoking Prohibited In This Building |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | LCU1-0043-NP_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Prohibited In This Building, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text