No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$9.31
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J28
$9.31
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Height | 10 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Mfr. Model # | LCU1-0039-NP_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text