No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$9.31
/each
Earn 9 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J24
$9.31
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 7 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Legend | No Smoking Of Any Type Allowed |
| Width | 10 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Notice |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Mfr. Model # | LCU1-0031-NP_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Of Any Type Allowed, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text