No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$8.45
/each
Earn 8 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J23
$8.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Legend | No Smoking Of Any Type Allowed |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Header | Notice |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Mfr. Model # | LCU1-0028-NP_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Of Any Type Allowed, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text