No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484H89
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 7 in |
| Height | 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | Indoors Or Within 15 Feet Of Entrance |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Mfr. Model # | LCU1-0197-ED_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Indoors Or Within 15 Feet Of Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text