No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484H75
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited By State Law |
| Sign Header | No Header |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 10 in |
| Width | 7 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | LCU1-0041-ED_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Prohibited By State Law, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text