No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484H73
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Format | Other Format |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Width | 7 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 10 in |
| Sign Header | No Header |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | LCU1-0039-ED_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 10 Feet Of All Building Entrances, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text