No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Si...
Item 484H68
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Legend | No Smoking Of Any Type Allowed |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Width | 10 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Header | Notice |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | LCU1-0031-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Of Any Type Allowed, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text