Safety Sign, 8 in x 8 in, PETG
In Stock
$20.03
/each
Earn 20 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 8 in x 8 in, PETG
Item 480Y01
$20.03
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Width | 8 in |
| Sign Format | Other Format |
| Nominal Sign Size | 8 in x 8 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | Smoking Area |
| Sign Shape | L-Shape Projection |
| Sign Material Group | Rigid Plastic |
| Height | 8 in |
| Number of Printed Sides | 2 |
| Mfr. Model # | 480Y01 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, L-Shape Projection, Number of Printed Sides 2, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text