Safety Sign, 7 in x 10 in, Aluminum
In Stock
$18.23
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 7 in x 10 in, Aluminum
Item 474W21
$18.23
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Legend | Smoking Permitted In This Area |
| Sign Header | Notice |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Material Group | Metal |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Mfr. Model # | 474W21 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Permitted In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text