Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K62
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Legend | The Use Of Tobacco Products In This Facility Is Prohibited |
| Width | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | No Header |
| Height | 14 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | 474K62 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend The Use Of Tobacco Products In This Facility Is Prohibited, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text