Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474J37
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 10 in |
| Sign Header | No Header |
| State Specific Compliance | AZ |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Legend | Thank You For Not Smoking |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | English |
| Width | 7 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | 474J37 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Thank You For Not Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text