Safety Sign, 7 in x 10 in, Vinyl
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 7 in x 10 in, Vinyl
Item 474H61
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | 474H61 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Or Open Flames, Sign Legend Background Color Red, White, Sign Legend Style Text