Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474H23
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 10 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 7 in |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | No Smoking On Stairway |
| Mfr. Model # | 474H23 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking On Stairway, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text