Safety Sign, 14 in x 20 in, Vinyl
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 14 in x 20 in, Vinyl
Item 474G31
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 20 in |
| Nominal Sign Size | 14 in x 20 in |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | 474G31 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Text