Safety Sign, 14 in x 20 in, Polyethylene
In Stock
$23.59
/each
Earn 23 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 14 in x 20 in, Polyethylene
Item 474G28
$23.59
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Material Group | Rigid Plastic |
| Nominal Sign Size | 14 in x 20 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Format | Other Format |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Height | 14 in |
| Width | 20 in |
| Mfr. Model # | 474G28 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Text