Safety Sign, 14 in x 10 in, Fiberglass
In Stock
$24.15
/each
Earn 24 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 14 in x 10 in, Fiberglass
Item 474D03
$24.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Legend | No Smoking |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Height | 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Other Format |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Width | 10 in |
| Mfr. Model # | 474D03 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text