Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474C14
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1814 |
| Brand | CONDOR |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 7 in |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Header | No Header |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | Please Extinguish Before Entering |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | 474C14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Please Extinguish Before Entering, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text