Safety Sign, 14 in x 20 in, Aluminum
In Stock
$54.30
/each
Earn 54 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 14 in x 20 in, Aluminum
Item 473N94
$54.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Format | Other Format |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 14 in |
| Width | 20 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Nominal Sign Size | 14 in x 20 in |
| Sign Legend | No Smoking Or Open Flame Within __ Feet |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | 473N94 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Or Open Flame Within __ Feet, Sign Legend Background Color Red, White, Sign Legend Style Text