Step Up/Step Down Voltage Converter: 3 kVA Power Rating, Single Phase, 230 to 115V AC, 60 Hz
In Stock
$2,271.00
/each
Earn 2271 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
DAYTON Step Up/Step Down Voltage Converter: 3 kVA Po...
Item 467L76
$2,271.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | DAYTON |
| Ozone Depleting Substance | N |
| Temperature Rise | 70 Degrees C |
| Color | Black |
| Overall Height | 21 in |
| Overall Width | 12 in |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| CEC Title 20 Part Number Registered in MAEDBS? | N |
| Phase | Single |
| EnvironmentallyPreferable_Indicator | N |
| Voltage Conversion | 230 to 115V AC |
| Standards | CE |
| Manufacturer Part Number | 467L76 |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Frequency | 60 Hz |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Overall Depth | 16 in |
| CEC Title 20 Compliant? | N |
| Freight Class Code | 113 |
| Protective Device | Circuit Breaker |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| California Biodegradable Labeling Compliance | N |
| Power Rating | 3 kVA |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Storage Protection Code | A |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Number of Outlets | 0 |
| CEC Title 20 Regulated Product? | N |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Enclosure Material | Steel |
| Mfr. Model # | 467L76 |
Description
Voltage Converter, 60 Hz, 21.0" H