Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 29/32 in, 3/4 in, Autoclavable Polyester, White, -112°F to 266°F
In Stock
$350.00
/each
Earn 350 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 29/32 in,...
Item 45KK20
$350.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Width | 29/32 in |
| Compatible Mfr Part Number | B30-R6400 |
| Material Properties | Autoclavable |
| Compatible Grainger Part Number | 21U478 |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | BBP33, i3300 |
| Label Material | Polyester |
| Roll Length | 3/4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Height | 3/4 in |
| Mfr. Model # | B33-194-481 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 21U478, Compatible Mfr Part Number B30-R6400, Label Color White, Label Finish Satin, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 29/32 in, Labels per Roll 2,000, Printer Series Compatibility BBP33, i3300, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Material Series B-481, Recommended Ribbon B30-R6400