Notice Sign, 10in x 14in, Non-PVC Polymer
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign, 10in x 14in, Non-PVC Polymer
Item 456M52
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Permitted In This Area |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Header | Notice |
| Width | 14 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | LCU5-0152-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Permitted In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text