Notice Sign, 7 in x 10 in, Non-PVC Polymer
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign, 7 in x 10 in, Non-PVC Polymer
Item 455M78
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Permitted In This Area |
| Sign Header | Notice |
| Mfr. Model # | LCU5-0152-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Permitted In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text