Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Diamond Grade, 0.063 in Thick
In Stock
$56.85
/each
Earn 56 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mount...
Item 448V91
$56.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | Welcome To Our Smoke Free Campus |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Diamond Grade |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Height | 18 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 18 in x 12 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Width | 12 in |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | T1-1094-DG_12x18 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121710 |
Description
Facility Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Welcome To Our Smoke Free Campus, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text