Laminate Sheet: Laminate Sheet, Polyester, Clear, Permanent Adhesive, 6 1/2 in Ht, 4 1/2 in Wd
In Stock
$121.85
/each
Earn 121 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Laminate Sheet: Laminate Sheet, Polyester, Cl...
Item 41F233
$121.85
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Color | Clear |
| Height | 6-1/2 in |
| Ozone Depleting Substance | N |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Product Type | Laminate Sheet |
| Material | Polyester |
| Width | 4-1/2 in |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Manufacturer Part Number | 64985 |
| Freight Class Code | 37 |
| Adhesive Type | Permanent Adhesive |
| Thickness | 0.0019 in |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Storage Protection Code | A |
| Mfr. Model # | 64985 |
Description
LaminateSheet, Polyester, 4-1/2inW, PK50