No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 18 in x 24 in Nominal Sign Size
In Stock
$94.05
/each
Earn 94 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 3PMZ4
$94.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 18 in x 24 in |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | No Smoking |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 24 in |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Metal |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 18 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | High Intensity Prismatic (HIP) |
| Mfr. Model # | SM-022-24HA |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121710 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text