Information Center: Information Center, 20 in Overall Ht, 14 in Overall Wd, 4 3/4 in Overall Dp
In Stock
$180.00
/each
Earn 180 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Center: Information Center, 20 in...
Item 3LY54
$180.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1828 |
| Brand | BRADY |
| Subject Matter | Binder Holder, Operating Procedures |
| Overall Height | 20 in |
| Overall Width | 14 in |
| Overall Depth | 4-3/4 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Number of Binders Included | 1 |
| Language | English |
| Mfr. Model # | SM681A |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55101520 |
Description
Information Center, Binder Holder Material PVC Coated Steel, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color White, Included Hardware (1) Backboard, (1) Binder, (1) Chain, (1) Wire Basket, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wire Rack with Sign, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 1, Overall Depth 4 3/4 in, Overall Height 20 in, Overall Width 14 in