Adjustable Handle: SS, M5 Thread, 25 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$69.70
/each
Earn 69 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M5 Thread, 25 mm Threa...
Item 3GKV8
$69.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Thread Size | M5 |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Measurement System | Metric |
| Thread Length | 25 mm |
| Handle Length | 40 mm |
| Overall Height | 59 mm |
| Mfr. Model # | K0124.105X25 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 59 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud