Adjustable Handle: SS, M5 Thread, 20 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$71.15
/each
Earn 71 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M5 Thread, 20 mm Threa...
Item 3GKV7
$71.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Measurement System | Metric |
| Thread Length | 20 mm |
| Handle Length | 40 mm |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Thread Size | M5 |
| Overall Height | 54 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Mfr. Model # | K0124.105X20 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Screw Length 20.00mm, Overall Height 54 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud