Adjustable Handle: SS, 1/4"-20 Thread, 9 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$65.25
/each
Earn 65 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, 1/4"-20 Thread, 9 mm T...
Item 3GKU8
$65.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Length | 9 mm |
| Thread Size | 1/4"-20 |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Measurement System | Inch |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Handle Length | 40 mm |
| Overall Height | 34 mm |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Mfr. Model # | K0124.1A2 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size 1/4 In.-20, Thread Standard UNC, Overall Height 34 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole