Adjustable Handle: SS, #10-24 Thread, 9 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$75.15
/each
Earn 75 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, #10-24 Thread, 9 mm Th...
Item 3GKU6
$75.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Handle Length | 40 mm |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Measurement System | Inch |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Thread Length | 9 mm |
| Thread Size | #10-24 |
| Overall Height | 34 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Mfr. Model # | K0124.1A0 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size #10-24, Thread Standard UNC, Overall Height 34 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole