Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 17 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$130.25
/each
Earn 130 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 17 mm Thre...
Item 3GKU5
$130.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Overall Height | 67.5 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 95 mm |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Measurement System | Metric |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Length | 17 mm |
| Thread Size | M12 |
| Hub Height | 43 mm |
| Mfr. Model # | K0124.412 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Overall Height 67.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole