Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 17 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$124.35
/each
Earn 124 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 17 mm Thre...
Item 3GKU4
$124.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Thread Size | M10 |
| Overall Height | 67.5 mm |
| Hub Height | 43 mm |
| Handle Length | 95 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Length | 17 mm |
| Measurement System | Metric |
| Mfr. Model # | K0124.410 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Overall Height 67.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole