Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 14 mm Thread Lg, 80 mm Lg
In Stock
$109.55
/each
Earn 109 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M10 Thread, 14 mm Thre...
Item 3GKU3
$109.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Hub Height | 37 mm |
| Thread Length | 14 mm |
| Measurement System | Metric |
| Overall Height | 58.5 mm |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Handle Length | 80 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Thread Size | M10 |
| Mfr. Model # | K0124.310 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M10, Thread Standard Metric, Overall Height 58.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole