Adjustable Handle: SS, M8 Thread, 14 mm Thread Lg, 80 mm Lg
In Stock
$101.90
/each
Earn 101 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M8 Thread, 14 mm Threa...
Item 3GKU2
$101.90
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Hub Height | 37 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Measurement System | Metric |
| Overall Height | 58.5 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Thread Length | 14 mm |
| Handle Length | 80 mm |
| Thread Size | M8 |
| Mfr. Model # | K0124.308 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M8, Thread Standard Metric, Overall Height 58.5 mm, Overall Length 91 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole