Adjustable Handle: SS, M6 Thread, 12 mm Thread Lg, 65 mm Lg
In Stock
$82.75
/each
Earn 82 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M6 Thread, 12 mm Threa...
Item 3GKT9
$82.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Thread Length | 12 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Thread Size | M6 |
| Hub Height | 28.5 mm |
| Overall Height | 45.5 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Measurement System | Metric |
| Handle Length | 65 mm |
| Mfr. Model # | K0124.206 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Overall Height 45.5 mm, Overall Length 74.5 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole