Adjustable Handle: SS, M6 Thread, 9 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$66.50
/each
Earn 66 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M6 Thread, 9 mm Thread...
Item 3GKT8
$66.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Length | 9 mm |
| Measurement System | Metric |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Handle Length | 40 mm |
| Overall Height | 34 mm |
| Thread Size | M6 |
| Mfr. Model # | K0124.106 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M6, Thread Standard Metric, Overall Height 34 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole