Adjustable Handle: SS, M5 Thread, 9 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$62.50
/each
Earn 62 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M5 Thread, 9 mm Thread...
Item 3GKT7
$62.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Size | M5 |
| Measurement System | Metric |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Overall Height | 34 mm |
| Thread Length | 9 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 40 mm |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Mfr. Model # | K0124.105 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M5, Thread Standard Metric, Overall Height 34 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type Internal, Standards RoHS, Mounting Type Threaded Hole