Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 60 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$133.75
/each
Earn 133 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 60 mm Thre...
Item 3DHC2
$133.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Length | 60 mm |
| Measurement System | Metric |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Hub Height | 43 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Length | 95 mm |
| Overall Height | 127.5 mm |
| Thread Size | M12 |
| Mfr. Model # | K0124.412X60 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 127.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud