Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 30 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$129.50
/each
Earn 129 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 30 mm Thre...
Item 3DHA8
$129.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Handle Length | 95 mm |
| Thread Length | 30 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Thread Size | M12 |
| Overall Height | 97.5 mm |
| Hub Height | 43 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Measurement System | Metric |
| Mfr. Model # | K0124.412X30 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 30.00mm, Overall Height 97.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud