Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 25 mm Thread Lg, 95 mm Lg
In Stock
$135.65
/each
Earn 135 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: SS, M12 Thread, 25 mm Thre...
Item 3DHA7
$135.65
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Length | 25 mm |
| Thread Size | M12 |
| Hub Height | 43 mm |
| Handle Length | 95 mm |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Measurement System | Metric |
| Overall Height | 92.5 mm |
| Thread Material | Stainless Steel |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Mfr. Model # | K0124.412X25 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Stainless Steel, Components Material Stainless Steel, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 25.00mm, Overall Height 92.5 mm, Overall Length 109 mm, Thread Type External, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud